Правильне електроживлення будинку. Що потрібно пам'ятати?

 

Плануючи електричну установку будинку, правильно розташуйте розетки, точки освітлення і додаткові вимикачі. Також необхідно передбачити можливість подальшого розширення, пристосувавши установку до предметів інтер'єру. Крім того, варто також спланувати кілька речей.

Жоден будинок не може функціонувати без електричної установки - ми зазвичай розуміємо це під час відмови електромережі. Звичайно, освітлення, побутова техніка взагалі не працює, і в будинку стає холодніше - хоча котлу не потрібна електрика для роботи, його аксесуари і циркуляційний насос працюють від електрики. 

Правильне електроживлення передбачає не тільки поточні потреби, але і про майбутнє-щоб електропроводка в будинку могла працювати довгий час без ремонту і розширення.

Що планувати перед електромонтажем?

При плануванні домашньої електричної установки вам необхідно визначити, які електричні пристрої ви хочете мати вдома і де саме вони будуть розташовані. Електрик, грунтуючись на ваших рекомендаціях, відповідним чином спланує і виконає електропроводку. Він визначає необхідну потужність підключення, яка для будинку на одну сім'ю становить в середньому 12-14 кВт (при умові, що ви не використовуєте, наприклад, проточні водонагрівачі).  На необробленому етапі будівництва варто виділити кількість вимикачів і звичайних розеток і позначити, наприклад, їх приблизне розташування крейдою. Поширеною проблемою є виконання занадто малої кількості розеток і точок. Розділена на фрагменти установка називається ланцюгами - кожен електричний  ланцюг має окремий захист від перевантаження і короткого замикання в розподільному щиті. Залежно від пристрою, ланцюги можуть бути однофазними або  трифазними. Неправильна кількість ланцюгів також є поширеною проблемою. Звичайною практикою є створення 10 розеток або 20 точок освітлення в одному ланцюзі - до чого це призведе? У разі збою одна відключає ланцюг освітлення великої частини будинку, тому краще, якщо ви розділите на більшу кількість ланцюгів.

Як укласти електричні дроти?

Після розмітки траси електричних проводів наступним етапом є монтаж електропроводки. Плоскі кабелі укладають в неглибокі канавки, вирізані в гіпсі. Інше рішення полягає в прокладці проводів в гнучких пластикових трубках.

Цей метод є трудомістким, але пошкоджений дріт можна замінити без штроблення стін. Трубки укладають під облицювання з керамічної плитки і в підлогу під підлогою. Вони часто ви користовується, особливо в каркасних стінах і горищах, під облицюванням з гіпсокартону. Якщо ви проводите дроти на поверхні стіни, вони закриваються пластиковими лотками, можливо, заховані за плінтусами. Це хороший спосіб, але не дуже естетичний, використовуваний в непридатних для використання приміщеннях, наприклад, в гаражі, підвалі або технічній кімнаті. Помилки, що виникають при прокладці кабелів, особливо неприємні для користувачів установки. Щоб уникнути їх, електропроводка будинку повинна бути прокладена на відповідній відстані від краю і двері, горизонтально або вертикально - ніколи не по діагоналі. Мінімальна відстань від кожного краї 10-15 см. провідники зазвичай прокладені від розетки до розетки. Варто використовувати кільцеву систему, в якій  ланцюг утворює замкнутий контур-тоді переривання безперервності кабелю не призведе до відключення струму в будь-якій розетці.

Висновок

Правильне розміщення проводів та електрообладнання є основою для безвідмовної роботи еклектичною установки. Досвід показує, що не варто використовувати короткі шляхи, швидко прокладаючи дроти і не дотримуючись правил. Помилки, викликані очевидною економією на кількості розеток іпроводів, обернуться проти інвестора.