Що робить стабілізатор напруги? Як вибрати стабілізатор?

 

Коливання напруги є загальною проблемою в нашій лінії електропередач. Вони завдадуть шкоду електроприладам, як телевізор, холодильник, кондиціонер і т. д. і критично впливають на ваше цінне обладнання, навіть залишивши їх у аварійному стані. Ретельно підібраний, правильний вид стабілізатора може допомогти вам вийти з цієї проблеми. Це запобігає небажаному коливанню напруги, та забеспечує захист електроприладів. Найбільший вибір стабілізаторів на http://стаб.укр

 

Що робить стабілізатор напруги?


Стабілізатори (часто називаються автоматичні і безпечні регулятори напруги) являють собою статичні пристрої для стабілізації напруги перед подачею на підключене обладнання. Він визначає коливання напруги в і регулює діапазон вихідної напруги, якщо напруга у мережі низька; стабілізатор збільшує її до необхідного рівня напруги і потім подає до підключеного обладнання. Навпаки, у разі високої напруги, яка з'являється в мережі, стабілізатор зменшує напругу.

Стабілізатори працюють за допомогою електронної схеми, яка керує вбудованим автотрансформатором з допомогою високоякісних електромагнітних реле, щоб створити необхідну напругу. Якщо подавати напругу не в межах діапазону, механізм перемикається на необхідний вихід трансформатора, в результаті чого напруга залишається в безпечних межах.

Таким чином, стабілізатор діє як безпечний запобіжник між вашим обладнанням і технікою, шляхом постійного контролю і стабілізації коливань напруги, які з'являються в програмі. Це гарантує, що ваш цінний прилад отримує послідовну стабілізовану напругу як свій внесок в безперебійну роботу і тривалий експлуатаційний термін.


Як я можу вибрати правильний розмір стабілізатора

Вибір правильного стабілізатора має вирішальне значення. Основні питання, які повинні бути розглянуті: потужність, діапазон енергоспоживання системи і рівня флуктуацій напруги, які мають місце у вашій місцевості.

Ви повинні знати, оцінка обладнання, яка підлягає захисту - зазвичай вимірюється в кВт, кВА або Амперах. Ви також повинні знати номінального напруги мережі та частоту.

 

Ось кілька простих порад для вибору стабілізатора:

Перевірити напругу, струм і потужність пристрою. Це написано на етикетці в інструкції. В Украіні стандартна напруга буде 230В, 50 Гц. Щоб отримати максимальну потужність - Помножте "230 x Макс номінальний струм" всієї техніки, яка буде підключена до стабілізатора. Додайте 20-25% запасу щоб вибрати стабілізатор. Якщо у вас є плани, щоб додати більше пристроїв, ви можете зберегти запас для них. Ви повинні також розглянути сплеск струму, який тече, коли ви вмикаєте пристрій. У разі, якщо стабілізатор напруги має потужні у ватах також, припустимо, що коефіцієнт потужності 0.8 (Вт=В*А*ПФ).

Найголовніше - знати характер навантаження підключеного до стабілізатора. Спочатку ви повинні записати потужність (або Вт) для всіх приладів, які будуть підключені до стабілізатора. Сума споживаної потужності дає змогу оцшнити навантаження на стабілізатор у ватах. Але більшість розмірів стабілізатор у ВА (Вольт-Ампер) або кВА (кіло Вольт-Ампер, що дорівнює 1000 Вольт-Ампер). Хоча, щоб отримати фактичне значення ВА (Вольт або Ампер) від Ватах (Вт), вам потрібно буде зробити деякі вимірювання, але можна збільшити значення Ватт на 20%, щоб отримати приблизну потужність, яка вам може знадобитися.

Зазвичай стабілізатор поставляється з різними робочими діапазонами (робочий діапазон напруги діапазон, в якому стабілізатор працює/стабілізує рівень вхідної напруги і забезпечує бажану вихідну напругу). Важливо вибрати стабілізатор, враховуючи коливання напруги вашій місцевості.

Скласти уявлення про рівень флуктуацій енергії, які поширені у вашій місцевості. (Напр. надзвичайно низька/висока напруга райони, помірні висока/низька напруга і т. д.). Ви повинні вибрати робочий діапазон стабілізатори, які будуть задовольняти запити вашого місця розташування. Наприклад, вам може знадобитися вибрати стабілізатор з широким робочим діапазоном, якщо у вашій місцевості дуже низькі/високі коливання напруги.