Гербіциди для Кукурудзи: Вибір та Особливості Застосування

Гербіциди для Кукурудзи: Вибір та Особливості Застосування

Кукурудза вразлива до присутності бур'янів у ранні фази свого розвитку. Чим раніше знищуються бур'яни в посівах культури, тим менший негативний вплив на врожайність. Щоб сучасні гібриди мали змогу реалізувати потенціал урожайності, їм потрібний надійний гербіцидний захист. Один з головних критеріїв вибору препарату – спектр контрольованих шкідливих об'єктів. Тому купити гербіциди для кукурудзи варто із врахуванням цих критеріїв.

Які гербіциди використовують для кукурудзи?

Кукурудза – найпоширеніша сільськогосподарська культура. Вона відрізняється невибагливістю та хорошими показниками врожайності. Водночас її посіви дуже схильні до засмічення сторонніми шкідливими рослинами, що негативно позначається на розвитку. Тому існує суттєва кількість гербіцидів, які підходять для кукурудзи, допомагають упоратися з цією проблемою.

Засоби, що застосовуються для обробки посадок культури, відносять до селективних гербіцидів та ділять на дві групи:

  • ґрунтові;

  • післясходові.

Існують ще суцільні гербіциди. Їх слід використовувати на ділянках, вільних від культур, адже вони знищують всю рослинність. Основною діючою речовиною селективної хімічної продукції виступають: диметиламінна сіль, ацетохлор, клопіралід. Різні гербіциди мають різний період дії – деякі починають працювати відразу після застосування, а іншим для повного усування шкідників потрібно не менш ніж місяць. Знайти дієві та бюджетні гербіциди для кукурудзи легко в інтернет-магазині Growex.

Як правильно обробити кукурудзу гербіцидом?

Правила обробки кукурудзи спеціальними препаратами безпосередньо залежать від типу самого гербіциду – чи проводять необхідні процедури до посадки, після посіву, або вже в період росту культури. Але все ж таки варто виділити ряд загальних рекомендацій:

  • перед застосуванням хімікату потрібно як слід розпушити ґрунт, інакше в грудках може залишитися насіння, або частини кореневої системи бур'янів, на які препарат не подіє, й вони наново проростуть;

  • перед внесенням гербіциду рекомендується зволожити ґрунт, оскільки засоби здатні його пересушити;

  • погодні умови впливають на результативність обробки, тому внесення гербіцидів під час опадів, при сильному вітрі та низькій температурі небажано;

  • при обробці до появи паростків слід стежити, щоб препарат не проникав нижче рівня насіння;

  • при внесенні після появи сходів необхідно дочекатися 3-5 листків;

  • обприскування на листя має високу ефективність, але тільки у разі одночасного використання додаткових засобів, що покращують закріплення розчину на поверхні; в іншому випадку більшість гербіциду не подіє.

Важливо пам'ятати, що частина компонентів препарату може проникати і в саму кукурудзу, тому останню процедуру варто здійснювати не пізніше ніж за один місяць до збору качанів. До будь-якого засобу додається інструкція, де зазначено його точне дозування. Якщо її не дотримуватись, то хімікат або не спрацює, або спалить й саму рослинну культуру.