Стабілізатор напруги для котла, чому це так важливо?

 

В сучасному світі вже нікого не здивуєш наявністю автономного опалення помешкання. Найчастіше встановлюють газові котли, тому що вони не займають багато місця, невибагливі в установці та обслуговуванні і не потребують окремого приміщення.

Результат пошуку зображень за запитом "стабілізатор для котла"

Переваг у газового котла багато, але для його коректної роботи і тривалого терміну експлуатації, необхідна стабільна напруга в мережі. Автоматичні системи котла також будуть надійно працювати при забезпеченні стабільності мережі. Господар, який вирішив встановити такий котел, повинен обов’язково подбати про це, і встановити стабілізатор.

В подальшому виникає питання «як обрати стабілізатор напруги для котла?»

До цього питання слід підходити зважено і не економити на покупці даного пристрою.

Сьогодні на ринку можна побачити величезний вибір від найдешевших китайських до хороших, якісних за відповідну цін. Проте, вато враховувати, що перші підійдуть лише для тимчасового використання. Тому, якщо враховувати переваги якісних, сучасних пристроїв:

  • Компактність
  • Точне регулювання
  • Робота з широким діапазоном напруги
  • Гарантійне обслуговування

то така вартість є цілком виправданою.

Строк експлуатації газового котла, який працює від електромережі напряму залежить від стабільності напруги, тому роль стабілізатора і є настільки важливою.

Сучасний ринок пропонує три види електричних пристроїв для стабілізації напруги:

  1. Релейні – саме вони є найдемократичнішими по ціні, але в той же час з найкоротшим терміном служби. В середньому кожні 3-4 роки вони потребують заміни, при цьому точність їх не надто висока.
  2. Стабілізатори на сервомоторах – більш точні за рахунок плавності вирівнювання напруги, але при цьому досить повільно працюють, чим підвищують ризик аварії.
  3. Електронні схеми та мікропроцесори – найнадійніші пристрої, які одразу реагують на перепади напруги і строк їх експлуатації значно довший ніж у вищевказаних.

Ми перечислили основні параметри, на які варто звернути увагу при покупці пристрою:

  1. Потужність. Вона визначається за урахуванням декількох потужностей навантажень – насос, елементи автоматики і т.д., але середня позначка – 150-350 Вт
  2. Вихідна напруга(її діапазон)
  3. Напруга в мережі. Для того, щоб її визначити необхідно лише кілька разів на 24 год. Заміряти і порахувати середнє значення.

Для того, щоб визначити якість стабілізатора, потрібно також звернути увагу на певні характеристики. Показником високої якості буде, наприклад, невеликий розмір, але при цьому достатньо висок потужність, електронна база, хороший прилад повинен бути безшумним, якісно виконаним ззовні.

Ціна такого пристрою повністю відповідає якості, тому не варто обирати дешеві, в наслідку доведеться переплатити знову і все ж таки, купити більш дорогий проте якісний.

Якщо ви встановили дорогий якісний котел, то і допоміжні пристрої повинні бути не гіршими і співвідноситись по якості.

Зверніть увагу, що найдешевшими є стабілізатори виготовлені у Китаї, а дорожчі і якісніші – в України.

Застерігаємо, що перед покупкою варто звернути увагу на країну-виробника, бренд, взяти до уваги відгуки про той чи інший пристрій – це допоможе вам не помилитись у виборі.

Стаття надана компанією стаб.укр